Vasárnap este 7 órától került sor a ViOn Aranyosmarót – DAC találkozóra, mely tele volt fordulatokkal.

A sírból hozta vissza a mérkőzést a DAC, de végül sikerült megszereznünk a 3 pontot Aranyosmaróton.

hirdetes_300x300

Az első félidőben gyenge játékot mutattak a csatár nélkül felálló sárga-kékek, inkább a hazaiak előtt adódtak lehetőségek, akik frissebbek és mozgékonyabbak voltak. Les-helyzetből rúgtak egy érvénytelen gólt is. A vendégszektorban fel-felcsendült az „ébresztő” a Rossi legénység felé.

A második félidő legeleje teljesen más képet mutatott. A DAC aktív letámadásaival magasabb sebességi fokozatba kapcsolt. Az 50. percben Pačinda ugratta ki Kalmárt, aki a védők között ügyesen a kapu sarkába gurított.

Nem tartott azonban sokáig a DAC öröme. A 63. és a 64. percben Gesnábel két akciógóljából fordítottak a hazaiak.

Elkeseredett felívelgetésekkel próbálkozott a DAC, de hiányzott az átütőerő, kevés volt a tudatosság és a kidolgozott helyzet.

A 75. percben Davis állt a labda mögé 20 méterre a kaputól. Szabadrúgása kipattant a kapusról, Kalmár pedig 16 méterről bevágta – 2:2

A mintegy 300 vendégszurkoló űzte hajtotta a csapatot, melynek a 85. percben meg is lett az eredménye – Divkovic góljával győzött a DAC.

Képes és videós összefoglaló

Kalmár Zsolt megszerzi a mérkőzés első gólját az 53. percben

Kalmár Zsolt a 79. percben egyenlít

A 85. percben Divkovic tette fel az i-re a pontot, így a DAC három ponttal tér haza Dunaszerdahelyre, megszakítva az aranyosmarótiak hazai veretlenségi sorozatát.

A mérkőzés első 30 percét helyszíni tudósítónk élőben közvetítette a DAC-táborból.