A magyar válogatott a 2016-os Európa-bajnokságon játszott első mérkőzésén 2 góllal verte meg Ausztriát.

Az osztrákok majdnem gólt szereztek már az első percben, de David Alaba lövése a kapufát találta el.

A magyar válogatott végig összeszedetten játszott, próbáltak folyamatosan helyzeteket kialakítani, ami végül sikerült is nekik: a 62. percben Kleinheisler és Szalai bravúros összjátékából megszületett az első gól.

hirdetes_300x300

Az osztrákok emberhátrányba kerültek, ezután a magyar csapat sorra alakította  ki az ellentámadásokat, végül Steiber a pálya jobb szélén előretörve parádésan emelte át a labdát a kapus felett – 0:2.

„Óriási, amit a csapat teljesített, megérdemelten nyertünk! Olyan az egész, mint egy álom, amely valóssággá vált. Jó az eredmény, jó volt a meccs, bravó! A meccs eleje nehéz volt, de aztán belejöttünk. Most jön egy kis szünet, aztán regenerálódunk”

– mondta Bernd Storck szövetségi kapitány a mérkőzés után az M4 Sportnak.

Ausztria – Magyarország 0-2 (0-0)

Bordeaux, Stade de Bordeaux, vezeti: Turpin (francia)

Ausztria: Almer – Klein, Dragovic, Hinteregger, Fuchs – Alaba, Baumgartlinger – Arnautovic, Junuzovic (Sabitzer 60.), Harnik (Schöpf 78.) – Janko (Okotie 65.)

Magyarország: Király – Fiola, Guzmics, Lang, Kádár – Gera, Nagy Á. – Dzsudzsák, Kleinheisler (Stieber 79.), Németh K. (Pintér 90.) – Szalai (Priskin 68.)

Gólszerző: Szalai (62.), Stieber (87.)

Sárga lap: Németh (80.) ill. Dragovic (33.)

Piros lap: Dragovic (66.)