Kétgólos hátrányból dolgozták fel magukat a szlovákok a döntetlenig, majd miután a hosszabbítás sem hozott eredményt, szétlövésekkel döntötték el a mérkőzést – ebből pedig a szlovének kerültek ki győztesen.

Az első harmad 0:0-ás döntetlennel ért véget, majd a második harmad elején kétgólos előnyre tettek szert a szlovének. A szlovákok ebben a harmadban csak szépíteni tudtak, majd a harmadik 20 percben egyenlítettek. A hosszabbítás során nem született gól egyik oldalon sem, így 5-5 rávezetés következett, miután 1-1 gól született. A hatodik szlovén lövés, mely betalált, végül eldöntötte a mérkőzést.

Szlovákia így csoportjában az utolsó helyen végzett, miután az amerikaiak négygólos vereséget szenvedtek az orosz sportolóktól.

Ennek értelmében az oroszok továbbjutottak a negyeddöntőbe, a szlovének, szlovákok és amerikaiak pedig kénytelenek megküzdeni a továbbjutásért.

1. Orosz Olimpiai Sportolók – 6 pont
  2. Szlovénia – 4 pont
  3. Egyesült Államok – 4 pont
  4. Szlovákia – 4 pont*

*pontegyenlőség esetén az egymás elleni eredmények alapján állapítják meg a sorrendet

Nyitókép: sport.sk