Mintegy ezer néző előtt játszott ma a DAC Szenicén, a jelenlévők több mint fele a sárga-kékeknek szurkolt. Igazi hazai hangulat uralkodott a vendégszektorban, Rossi játékosai pedig 2:0-ás győzelemmel hálálták meg a remek szurkolást.

Már az első félidő is inkább a DAC-é volt, többet birtokolták a labdát, és ha nem is tudtak száz százalékos helyzetet kialakítani, biztató játékot mutattak.

A második félidőben Rossi Davis cseréjével áttért a három védős felállásra, ami döntőnek bizonyult. A középpályán fölényben játszó DAC egymás után vezette támadásait. Ezek egyikéből Kalmár Zsolt megszerezte a mérkőzésen az első, a DAC történetében pedig a 800. gólt.

Épp csak lenyugodtak a kedélyek, máris jött az újabb gól. Kalmár kapusról kipattanó lövését Pačinda juttatta a hálóba. 0:2! Játszott a DAC!

Ezután jött a feketeleves. A sárga-kékek házi gólkirálya 5 perc alatt kapott két sárgát és kiállították. Így a dunaszerdahelyiek következő hazai meccsén sem játszhat.

Szenice – DAC 0:2