Anglia 2:0-ra legyőzte Svédországot a legjobb nyolc között így elődöntőd játszhat a foci világbajnokságon. 1:0-ás félidő után fordultak a csapatok, az angolok gólját a hátvéd Maguire szerezte a 30. percben. Túl sok minden ezen kívül nem történt a vb egyik legeseménytelenebb első félidejében.

A második játékrész elején erős svéd kezdést láthattunk, de Pickford kapuja ma bevehetetlennek bizonyult. Az 59. percben egy beívelést követően Delle Alli fejelhetett zavartalanul négy méterről a kapuba, 2:0.

hirdetes_300x300

A meccs további részében az angolok már csak leginkább az eredmény tartására öszpontosítottak, a svédeknek nem sikerült visszakapaszkodniuk

Az elődöntőben így Anglia az esti orosz-horvát meccs győztesével találkozhat.